O nás

 

Vážení zákazníci,

od pondělí 22.02.2021 pro Vás otevíráme výdejové okénko. Naše dobroty budou k dostání od pondělí do pátku a to od 10.00 – 17.00 hod

 

VOUCHERY platné do konce roku 2020 budou možné uplatnit do 31.03.2021

 

 

Máme rádi dobré věci a proto si dáváme záležet na tom, co nabízíme!

Cukrárna Na nádvoří se nachází v samém centru Prahy, ale je ukryta na klidném nádvoří  historického domu na Národní třídě v paláci Pražské plynárenské, a.s.

Dortíky, zákusky i chlebíčky vyrábí denně naše šikovné cukrářky z čerstvých a poctivých surovin

 

 

Historie

Palác Národní 37/38 je – podobně jako jiné pražské slavné domy – unikátní stavbou s bohatou historií. Na konci 18. století ho na místě, kde stávaly tři středověké domy, vystavěl Ignác Jan Nepomuk Palliardi (15. května 1737 – 18. března 1824), český architekt a stavitel italského původu.

Pozdější majitelkou paláce se stala Anna Wimmerová. Tehdy se paláci říkalo Wimmerův dům s adresou v Nových alejích. Na přelomu let 1799/1800 ve Wimmerově domě pobýval ruský vojevůdce Alexandr Vasiljevič Suvorov, což připomíná busta na nádvoří. Hostitelem vojevůdce byl plukovník Jakub Wimmer, syn Anny Wimmerové. K původní dvoupatrové čtyřkřídlé barokní klasicistní budově bylo v polovině 19. století přistavěno ještě jedno patro. Do konce třicátých let 20. století byl dům ve vlastnictví rodiny průmyslníka Porgese (odtud název palác Porgesů z Protheimu). Po II. světové válce se palác stal majetkem Pražské obecní plynárny v Michli, později Pražská plynárenská, a. s. Z rozhodnutí akcionářů byl palác na konci 90. let minulého století zrekonstruován a nádvoří a další části byly zpřístupněny veřejnosti.

Dnes v části nádvoří v podloubí tohoto krásného paláce provozuje Pražská plynárenská Správa majetku, a. s., člen koncernu Pražská plynárenská, a. s., Cukrárnu Na nádvoří.

 

Cukrárna Na nádvoří v červenci 2018.